linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Інформаційна безпека у період кризи

Це — інклюзивний онлайн-курс для людей з інвалідністю, що знайомить із правилами безпечної поведінки в інформаційному просторі у воєнний час. Лекції також доступні українською жестовою мовою.

Це — інклюзивний онлайн-курс для людей з інвалідністю, що знайомить із правилами безпечної поведінки в інформаційному просторі у воєнний час. Лекції також доступні українською жестовою мовою.


Цей курс розкриває тему інформаційної безпеки в інтернеті, а саме: в месенджерах, соцмережах, браузерах і пошуковиках. Ви дізнаєтеся, як правильно поводитися зі своїми фінансовими і медичними даними в мережі. А також який цифровий слід залишають усі користувачі мережі і хто має до нього доступ.

Крім загальних правил безпечної поведінки, розглянемо особливості інформаційної безпеки у воєнний час та основи протидії російській пропаганді в інтернеті. У результаті ви навчитеся створювати власні протоколи безпеки.

Для кого цей курс

Курс створений для людей з інвалідністю, громадських організацій, які надають послуги людям з інвалідністю, а також для всіх, хто бажає дізнатися про інформаційну безпеку у воєнний час.

Мова курсу: українська та українська жестова мова.

Структура курсу:

Курс складається із десяти серій до десяти хвилин:

 • Серія 1: Інформаційна безпека воєнного часу
 • Серія 2: Безпека в інтернеті: цифровий слід
 • Серія 3: Хто відстежує цифрові сліди
 • Серія 4: Захист від шахраїв
 • Серія 5: Безпека в месенджерах
 • Серія 6: Безпека в соцмережах: шахраї та боти
 • Серія 7: Безпека в соцмережах: особисті сторінки
 • Серія 8: Безпека в соцмережах: що споживати
 • Серія 9: Російська пропаганда в інтернеті
 • Серія 10: Протоколи інформбезпеки для воєнного часу

Для найкращого засвоєння матеріалу пропонуємо працювати таким чином:

 • переглянути відео
 • ознайомитись із матеріалами до лекцій
 • пройти тести після кожної лекції, аби отримати сертифікат

Успішне завершення курсу дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредити ЄКТС.

Онлайн-курс підготовлено в межах проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення», що виконується ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Supported by the Democracy Commission Small Grants Program of the U.S. Embassy to Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Паросток Embassy of the United States

Ведучa курсу
Ірма Вітовська

Ірма Вітовська

Акторка театру та кіно, громадська діячка.Експертки курсу
Ірина Саранча

Ірина Саранча

Керівниця проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення»,
кандидатка педагогічних наук, доцентка, експертка з питань соціальної інклюзії, інклюзивних практик, тренерка з інклюзивної освіти, доцентка кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, голова правління ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток».Наталія Зубар

Наталія Зубар

Голова правління Інформаційного центру «Майдан Моніторинг», громадська діячка, IT-фахівчиня, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки та протидії інформаційній війні РФ проти України.Оксана Яцюк

Оксана Яцюк

Громадська активістка з Вінниці. Тренерка ІЦ «Майдан Моніторинг» з інформаційної безпеки. Голова Ради ГО «Подільський центр соціальних технологій».Консультаційний супровід
Олена Смірнова

Олена Смірнова

Aсистентка проєкту «Зміцнення НУО, які допомагають вразливим верствам населення»Enroll