linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Єдина Україна: становлення національної ідентичності

Курс, спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності, поглиблення знань із новітньої історії України та розвиток волонтерських рухів.

Курс, спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності, поглиблення знань із новітньої історії України та розвиток волонтерських рухів.


В умовах повномасштабної війни, коли на окупованій території провадять цілеспрямовану політику знищення усього українського через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державних цінностей.

Сьогодні сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території, а особливо – з дітьми та молоддю, забезпечується насамперед вчителями, батьками, волонтерами, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО, використовуючи й український освітній контент.

Цей курс спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.

Для кого цей курс?

Курс створений для вчителів з історії, фахівців із виховної роботи, громадських та волонтерських організацій, які залучені до реалізації проєктів у сфері національно-патріотичного виховання.

Він стане у пригоді й тим, хто хоче підвищити власний рівень знань про історію України, поглибити власні знання з новітньої історії, сучасних процесів державотворення та розвитку українського громадянського суспільства.

Слухачі курсу дізнаються про:

  • становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;
  • подолання байдужості, меншовартості;
  • формування активної громадянської позиції;
  • українське волонтерство.

Структура курсу

Онлайн-курс складається з восьми лекцій:

  • Україна: війна в Європі
  • Декомунізація та деколонізація: чому це важливо?
  • Громадянська ідентичність: подолання байдужості й меншовартості, формування активної громадянської позиції
  • Голодомор в Україні. Соціокультурні виміри
  • Українська національна ідентичність і подолання російських міфів
  • Політичні маніпуляції: як розпізнати і що їм протиставити?
  • Методика національно-патріотичного виховання
  • Українське волонтерство: еволюція феномену

Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредиту ЄКТС.

Онлайн-курс розроблений у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Прямуємо Разом Фонд Східна Європа Міністерство молоді і спорту Спільнодія





Ведуча курсу

Марічка Падалко

Марічка Падалко

Українська телеведуча, ведуча ТСН на телеканалі «1+1»




Експерти/-ки-розробники/-ці:

Оксана Тарапон

Оксана Тарапон

Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка 135 наукових праць



Руслана Потапенко

Руслана Потапенко

Докторка філософії, доцентка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка понад 20 наукових праць

Леся Коцур

Леся Коцур

Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка понад 50 наукових публікацій, присвячених проблемам громадсько-політичної діяльності національних меншин у незалежній Україні.




Микола Бігус

Микола Бігус

Пластун, експерт з національно-патріотичного виховання. Член Головного штабу гри «Джура», головний тренер «Школи виховників Джур», організатор більше 30 всеукраїнських та місцевих наметових таборів, змагань, мандрівництва. Автор методичних праць на тему національно-патріотичного виховання, зокрема «Напрямні з організації та проведення пластових таборів», «Пластові теренові ігри». Співавтор видань «Посібник організатору та інструктору військово-патріотичного виховання», «Напрямні з організації вишколів УПЮ Пласту»

Лариса Бондарук

Лариса Бондарук

Кандидатка історичних наук, головна спеціалістка Західного відділу Українського інституту національної пам’яті. Авторка книги «Прямостояння. Українці в особливих таборах ГУЛАГу». Розробниця численних історичних інтерактивних виставок

Андрій Климчук

Андрій Климчук

Експерт з комунікацій Українського кризового медіа-центру

Зареєструватися на курс