linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Кібербезпека для ГО

Курс про захист даних, налаштування месенджерів, пошуковиків і хмарних сервісів, та загалом — як дбати про особисту і корпоративну цифрову безпеку.

Курс про захист даних, налаштування месенджерів, пошуковиків і хмарних сервісів, та загалом — як дбати про особисту і корпоративну цифрову безпеку.


Дізнайтеся більше про основи кібербезпеки та про безпечну комунікацію онлайн, захист персональних даних в інтернеті, підвищення приватності в умовах воєнного стану.

Ви довідаєтеся, яку інформацію добровільно передаєте стороннім сервісам та інтернету в цілому через налаштування вашого комп’ютера та браузерів, пошуковиків та соціальних мереж, і чому ці налаштування варто тримати під контролем.

У формі навчального серіалу ви дізнаєтеся про характеристики різних сервісів та платформ, якими користуєтеся щодень або почнете користуватися ними після цього курсу. Ви почуєте про програми, які допомагають створити безпечні паролі для ваших акаунтів, а також навчитеся захищати себе від інтернет-шахраїв.

Курс легкий у сприйнятті, проте пізнавальний — пройдіть разом із героями курсу всі лекції та практичні завдання, підсильте власну цифрову безпеку та цифрову безпеку своєї організації.

Для кого цей курс

Ми створювали курс передусім для громадських активістів(-ок) та представників(-ць) громадського сектору, проте він точно стане у пригоді усім, хто прагне підсилити особисту та корпоративну цифрову безпеку, навчитися коректно працювати з власними гаджетами, а саме налаштовувати конфіденційність і враховувати правила безпеки, а також — вміти виходити на зв’язок без мобільної мережі та інтернету

Структура курсу

Курс містить 10 лекцій із практичними завданнями:

 • Серія 1: Інтро. Про що курс. Знайомство з героями курсу.
 • Серія 2: Аудит цифрової безпеки та персональних даних в акаунтах Google.
 • Серія 3: Аудит цифрової безпеки та персональних даних в акаунтах Facebook.
 • Серія 4: Що таке менеджери паролів та як ними користуватися?
 • Серія 5: На що звернути увагу при виборі месенджерів? Комунікація у Viber i Telegram
 • Серія 6: Комунікація у WhatsApp і Signal, а також — Seassion і Thereema.
 • Серія 7: Комунікація за відсутності стільникового зв’язку.
 • Серія 8: Шифрування важливих документів.
 • Серія 9: Резервне копіювання важливих документів.
 • Серія 10: Захист документів від інтернет-шахраїв.

Для кращого засвоєння матеріалу пропонуємо працювати таким чином:

 • переглянути відеолекції;
 • ознайомитись із додатковою інформацією до лекцій;
 • виконувати практичні завдання, пропоновані у відеокурсі;
 • виконувати тести після лекцій, щоб отримати сертифікат.

Онлайн-курс підготовлений у межах програми «Стійкість», що впроваджується Фондом Східна Європа у консорціумі неурядових організацій на чолі з ERIM (Франція) у партнерстві з Фундацією домів з прав людини, Домом прав людини – Тбілісі, Чорноморським фондом регіонального співробітництва та коштом Європейського Союзу.

Думки, викладені у цьому курсі, не обов’язково відображають позицію організацій-партнерів консорціуму та Європейського Союзу.

Прямуємо разом ERIM EEF Стійкість

У курсі знімалися:
Юрій Антощук

Юрій Антощук

Експерт, тренер із нових медіа та консультант із запровадження інформаційно-комунікаційних інтернет-технологій (ІКІТ) у діяльність організацій.Діззі

Діззі

Український диджей, який створює міські хіп-хоп-інструментальні композиції та продюсує треки для багатьох українських реперів.Enroll