linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Основи цивільного захисту для добровольців

Курс розповідає про правила безпеки та надання домедичної допомоги, які знадобляться для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Курс розповідає про правила безпеки та надання домедичної допомоги, які знадобляться для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.


Від початку війни росії проти України значна кількість громадян виявили бажання долучитися до заходів із ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, спричинених збройною агресією рф проти України, у складі добровільних формувань цивільного захисту.

Зокрема – це проведення робіт із розбору завалів, рятування людей, надання допомоги потерпілим, розвантаження гуманітарних вантажів та інші заходи.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС), своєю чергою, проводить заходи з підвищення рівня знань осіб, які долучилися до діяльності добровільних формувань цивільного захисту.

Одним із таких заходів є створення онлайн-курсу «Основи цивільного захисту для добровольців».

Його мета – надати теоретичні знання громадянам, які долучаються до роботи у складі добровільних формувань цивільного захисту для проведення допоміжних робіт із запобігання або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Водночас у сучасному світі цей курс стане у пригоді усім громадянам.

Слухачі курсу дізнаються про:

 • заходи безпеки та поведінку члена добровільного формування цивільного захисту в умовах збройної агресії росії;
 • правила безпеки при проведенні аварійно-рятувальних робіт;
 • особливості виконання завдань добровільного формуваннями цивільного захисту в умовах збройної агресії росії;
 • види та порядок використання засобів індивідуального захисту;
 • проведення серцево-легеневої реанімації;
 • особливості надання домедичної допомоги при травмах.

Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредиту Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС).

Структура курсу

Курс складається з трьох модулів по дві лекції кожен. Для отримання сертифікату про завершення курсу слід прослухати всі лекції та вирішити тестові завдання усіх модулів.

Модуль 1. Заходи безпеки та охорони праці під час ліквідації наслідків збройної агресії росії

 • Лекція 1. Заходи безпеки та поведінка члена добровільного формування цивільного захисту в умовах збройної агресії росії
 • Лекція 2.Правила безпеки під час проведення аварійно-рятувальних робіт

Модуль 2. Діяльність добровільних формувань цивільного захисту в умовах збройної агресії росії

 • Лекція 1. Особливості виконання завдань добровільного формуваннями цивільного захисту в умовах збройної агресії росії
 • Лекція 2. Правила користування засобами індивідуального захисту

Модуль 3. Надання домедичної допомоги

 • Лекція 1. Серцево-легенева реанімація
 • Лекція 2. Травми

Онлайн-курс розроблений фахівцями Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій у межах програми «Спільнодія», яка впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень та ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу.Прямуємо разом EEF Інститут ДСНС Спільнодія

Автори курсу

Ігор Васильєв

Ігор Васильєв

Експерт із питань пожежної безпеки та охорони праці, професор кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності населення Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту, кандидат юридичних наук, доцент
Валерій Мазуренко

Валерій Мазуренко

Експерт з питань цивільного захисту, професор кафедри організації заходів цивільного захисту Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту, кандидат військових наук, доцент.
Олександр Ковальов

Олександр Ковальов

Експерт з питань цивільного захисту, старший викладач кафедри організації заходів цивільного захисту Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту, кандидат військових наук, доцент.
Андрій Макаренко

Андрій Макаренко

експерт з домедичної підготовки, старший викладач кафедри домедичної підготовки Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту.
Михайло Стрюк

Михайло Стрюк

експерт з домедичної підготовки, викладач кафедри домедичної підготовки Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту.

У підготовці курсу також брали участь працівники кафедри профілактики пожеж та безпеки життєдіяльності населення, кафедри організації заходів цивільного захисту та кафедри домедичної підготовки Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Ведучі курсу

Ольга Біляєва

Ольга Біляєва

Заступниця начальника навчально-методичного відділу Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту, майор служби цивільного захисту.

Ярослав Балло

Ярослав Балло

Заступник начальника відділу нормативно-технічного забезпечення науково-дослідного центру протипожежного захисту Інституту державного управління та наукових досліджень із цивільного захисту, майор служби цивільного захисту, кандидат технічних наук.

Enroll