linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Обережно: міни

Відеоурок ознайомлює дітей з основами мінної безпеки, формує навички поводження із вибухонебезпечними предметами.

Відеоурок ознайомлює дітей з основами мінної безпеки, формує навички поводження із вибухонебезпечними предметами.


Україна навіть до початку повномасштабного вторгнення рф була у першій п’ятірці найбільш замінованих країн у світі (Landmine Monitor 2019).

Сьогодні ж, за даними Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС), російськими загарбниками заміновано понад 30 млн га території України.

Зокрема, окупанти використовують озброєння, від якого доволі часто страждають діти. Наприклад, ПФМ-1, або, як її називають, «пелюстка» – заборонена міжнародними конвенціями міна, яка викидає касети на дальні відстані. Вона має яскравий колір, тож діти сприймають її за іграшку і намагаються підняти.

Відеоурок «Обережно: міни» для учнів 5–9 класів розроблено спільно з фахівцями ДСНС для того, щоб поінформувати дітей про ризики, пов’язані з надзвичайними ситуаціями та вибуховими предметами.

Із цього уроку учні та учениці дізнаються, що таке вибухонебезпечні предмети(ВНП), яких видів вони бувають. Зможуть розпізнати ВНП та зрозуміти алгоритм дій у разі їх виявлення.

Тривалість уроку 25 хвилин

Сертифікат не видається

Цей онлайн-урок створено Фондом Східна Європа в межах Програми «Онлайн-заняття з безпеки для дітей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».USAID ФСЄ ДСНС

Ведучий уроку
Олександр Хорунжий

Олександр Хорунжий

Головний фахівець Відділу взаємодії із засобами масової інформації та комунікації з громадськістю апарату ДСНС України, підполковник служби цивільного захисту.

Enroll