linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Волонтерство від А до Я

Курс про волонтерську діяльність: законодавство, особливості роботи з різними напрямами, командотворення, мотивація та досвід експертів.

Курс про волонтерську діяльність: законодавство, особливості роботи з різними напрямами, командотворення, мотивація та досвід експертів.


Від початку повномасштабної війни десятки тисяч українців приєдналися до волонтерського фронту. Їхня допомога армії, збори коштів, робота з внутрішньо переміщеними особами та інформаційна підтримка щодня наближають нас до перемоги.

Курс «Волонтерство від А до Я» має на меті сформувати чітке бачення про волонтерську діяльність, її системний розвиток та дати практичні поради створення власних благодійних ініціатив.

Для кого цей курс

Передовсім цей курс створений для тих, хто хоче стати волонтером або нещодавно розпочав займатися цією важливою справою, але ще не до кінця розуміється на тонкощах волонтерського руху.

Також він стане у пригоді керівникам волонтерських організацій, адже ви дізнаєтесь про особливості залучення волонтерів-новачків у проєкт та дістанете поради з ефективного командотворення.

Однак цей курс буде цікавим та корисним усім активним громадянам, які щодня тим чи іншим чином відіграють важливу роль у подоланні наслідків війни в Україні.

Структура курсу

Курс складається з восьми лекцій:

  • Вступ. Що таке волонтерство?
  • Законодавство у сфері волонтерства
  • Де шукати волонтерів?
  • Особливості підготовки волонтерів
  • Командотворення
  • Мотивація волонтерів
  • Залучення волонтера у проєкт
  • Підзвітність та прозорість

Окрім цього, слухачам пропонуються додаткові відеоматеріали:

  • Інтерв’ю із відомими волонтерами – Сергієм Притулою, Артемом Даточним і Дмитром Дорошком.

Спікери діляться власним досвідом, розказують, чи важко бути волонтером, що може відштовхнути від волонтерства та дають поради новачкам.

  • Лекція-інтерв’ю «Взаємодія волонтерських організацій і держави» з Ганною Гвоздяр, директоркою Благодійного Фонду Сергія Притули.

Спікерка розповідає про особливості взаємодії громадянського сектору з державними установами, ділиться досвідом купівлі байрактарів та супутника.

Слухачі, які успішно складуть проміжні тести до лекцій та фінальний тест, отримають сертифікат про проходження курсу.

Сертифікат надає 0,2 кредиту Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи і зараховується державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування як самоосвіта.

Онлайн-курс розроблений у межах Програми «Спільнодія», яка впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу.

Прямуємо разом Фонд Східна Європа Спільнодія

Ведучі курсу:

Меланія Подоляк

Меланія Подоляк

Радниця з міжнародних зв’язків, проєктна менеджерка Благодійного Фонду Сергія Притули

Від 2016 року працювала проєктною менеджеркою (ГО «Львівський медіафорум» та Lviv Security Forum). Від 2018 до 2020 працювала у державному секторі, зокрема у Верховній Раді України та Львівській міській раді. Після початку повномасштабного вторгнення допомагала організувати й очолила гуманітарний склад Фонду Притули у Львові. Від серпня 2022 до січня 2023 була проєктною менеджеркою проєкту NEST Фонду. Зараз є радницею з міжнародних комунікацій.

Максим Костецький

Максим Костецький

Юридичний радник, керівник транспортного напрямку Благодійного Фонду Сергія Притули

Український адвокат і експерт у сфері судової системи та боротьби з корупцією. Працював юристом у секторі безпеки та оборони, юридичним радником Transparency International та проєктів міжнародної технічної допомоги в Україні. У 2021 заснував ГО «Центр формування політики», яка займається розвитком громадянського суспільства та українського парламентаризму на національному та регіональному рівнях. У Фонді Притули займається юридичною складовою та очолює напрямок забезпечення транспорту для сил оборони.

Гості курсу:

Сергій Притула

Сергій Притула

Засновник Благодійного Фонду Сергія Притули

Понад 20 років працював ведучим проєктів на українському радіо і розважальному телебаченні. У 2014 році почав допомагати армії як приватний волонтер. У 2020 році заснував Благодійний Фонд, який займався допомогою лікарням, цивільними ініціативами з розвитку інклюзії, реабілітації дітей з інвалідністю. Від початку великої війни у 2022 році Сергій Притула розширив діяльність Фонду для допомоги і військовим, і цивільним.




Ганна Гвоздяр

Ганна Гвоздяр

Директорка Благодійного Фонду Сергія Притули

Спеціалістка з міжнародних комунікацій та менеджменту, громадська активістка. Очолює Фонд Притули від моменту його заснування в липні 2020 року, займалася гуманітарними проєктами щодо реабілітації дітей і людей з інвалідністю, забезпечення інклюзії. З початком повномасштабної війни займається налагодженням системної роботи фонду для допомоги армії та цивільним та реалізацією масштабних проєктів допомоги українському війську.

Дмитро Дорошок

Дмитро Дорошок

Заступник голови ради Всеукраїнського громадського Центру «Волонтер»

Один із засновників Центру у 1998 році. Організатор скаутських таборів для молоді від 1996 р.. Координатор муніципальних волонтерів на Євро-2012, координатор волонтерів Євробачення в Києві у 2017 році.

Артем Даточний

Артем Даточний

Почесний президент ГО «ОСА»

«ОСА» – незалежна та не пов’язана з жодною компанією чи політичною партією організація, створена небайдужими жителями Києва. Спеціалізація ГО «ОСА»: робота з точковими запитами від військових та цивільних.

Enroll