Від початку повномасштабної війни десятки тисяч українців приєдналися до волонтерського фронту. Їхня допомога армії, збори коштів, робота з внутрішньо переміщеними особами та інформаційна підтримка щодня наближають нас до перемоги.
Курс «Волонтерство від А до Я» має на меті сформувати чітке бачення про волонтерську діяльність, її системний розвиток та дати практичні поради створення власних благодійних ініціатив.
Для кого цей курс
Передовсім цей курс створений для тих, хто хоче стати волонтером або нещодавно розпочав займатися цією важливою справою, але ще не до кінця розуміється на тонкощах волонтерського руху.
Також він стане у пригоді керівникам волонтерських організацій, адже ви дізнаєтесь про особливості залучення волонтерів-новачків у проєкт та дістанете поради з ефективного командотворення.
Однак цей курс буде цікавим та корисним усім активним громадянам, які щодня тим чи іншим чином відіграють важливу роль у подоланні наслідків війни в Україні.
Структура курсу
Курс складається з восьми лекцій:
- Вступ. Що таке волонтерство?
- Законодавство у сфері волонтерства
- Де шукати волонтерів?
- Особливості підготовки волонтерів
- Командотворення
- Мотивація волонтерів
- Залучення волонтера у проєкт
- Підзвітність та прозорість
Окрім цього, слухачам пропонуються додаткові відеоматеріали:
- Інтерв’ю із відомими волонтерами – Сергієм Притулою, Артемом Даточним і Дмитром Дорошком.
Спікери діляться власним досвідом, розказують, чи важко бути волонтером, що може відштовхнути від волонтерства та дають поради новачкам.
- Лекція-інтерв’ю «Взаємодія волонтерських організацій і держави» з Ганною Гвоздяр, директоркою Благодійного Фонду Сергія Притули.
Спікерка розповідає про особливості взаємодії громадянського сектору з державними установами, ділиться досвідом купівлі байрактарів та супутника.
Слухачі, які успішно складуть проміжні тести до лекцій та фінальний тест, отримають сертифікат про проходження курсу.
Сертифікат надає 0,2 кредиту Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи і зараховується державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування як самоосвіта.
Онлайн-курс розроблений у межах Програми «Спільнодія», яка впроваджується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» коштом Європейського Союзу.