linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Управління власними фінансами: особливості спортивної кар’єри

Цей курс навчить ухвалювати зважені рішення щодо особистих фінансів та інвестицій, враховуючи особливості спортивної кар’єри.

Цей курс навчить ухвалювати зважені рішення щодо особистих фінансів та інвестицій, враховуючи особливості спортивної кар’єри.


Фінансова грамотність – це надзвичайно корисна навичка у сучасному світі.

Вона набуває все більшої актуальності саме для спортсменів і спортсменок. Адже їхня професійна карʼєра триває відносно недовго, може перерватися у будь-який момент через травму, а заробітки залежать від спортивної форми та результатів. Окрім того, більшість починає заробляти у доволі молодому віці, не маючи достатньо знань та досвіду поводження з грошима.

У межах програми “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей” Аліна Шух, чемпіонка світу з багатоборства, співзасновниця Smart-компанії з управління особистими фінансами для спортсменів, розробила навчальний курс, щоб допомогти спортсменкам грамотно управляти власними фінансами та підготувати фінансову подушку безпеки перед закінченням активної фази кар’єри.

Цей курс охоплює всі необхідні знання з фінансової грамотності: від мистецтва заощаджувати – до можливостей інвестування. Курс також враховує особливості спортивної кар’єри жінок задля забезпечення фінансового захисту та впевненості у своєму майбутньому.

Із цього курсу ви дізнаєтесь:

 • як почати заощаджувати та ставити фінансові цілі
 • про навички правильного планування, прорахунків, азів фінансової математики
 • про різницю між інвестиціями та трейдингом
 • як потрібно знижувати ризики (диверсифікація, уникнення, страхування)
 • про базові види інвестицій та інвестування для досягнення фінансових цілей

Довідково: програма “WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей” впроваджується Фондом ООН у галузі народонаселення, UNFPA та фінансується Європейським Союзом. Однією з основних цілей програми є просування жіночого лідерства у спорті та публічній дипломатії.

Для кого цей курс:

Цей курс створено передовсім для спортсменок, проте він буде корисним усім, хто цікавиться темою особистих фінансів, хоче навчитися інвестувати та заощаджувати, прогнозувати фінансові ризики.

Структура курсу

 • Війна та гроші
 • Фінансова грамотність
 • Контроль за фінансами
 • Планування досягнення цілей
 • Ризики
 • Інвестиції
 • Особистий бренд
 • Стартапи

Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС).

Інформаційний партнер онлайн-курсу: Міністерство молоді та спорту України

Онлайн-курс "Управління власними фінансами: особливості спортивної кар’єри" створено в межах програми "WE ACT: Діємо задля жінок та їхніх можливостей" за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є винятковою відповідальністю авторів курсу і не обов’язково відображає офіційну позицію Фонду ООН у галузі народонаселення, UNFPA та Європейського Союзу.

Прямуємо разом UNFPA We Act

Авторка курсу

Аліна Шух

Аліна Шух

Чемпіонка та рекордсменка світу серед юніорів із легкої атлетики, співзасновниця першої Smart-компанії управління особистими фінансами для спортсменів в Україні. Інвесторка-практик у закордонні ринки капіталу й альтернативні класи активівВедучі курсу

Влад Коваль

Влад Коваль

Експерт із залучення фінансування в стартапи Ukrainian startup office, приватний фінансовий радник із дев’ятирічним досвідом роботи у страхуванні та інвестиціях

Роман Кошовський

Роман Кошовський

Автор каналу про змістовне життя і фінанси в українських реаліях «Запали цілі», інвестор-практик, співзасновник сервісу для управління й аналізу інвестицій FIREkit, бізнес-аналітик

Віра Передерій

Віра Передерій

Начальниця відділу спорту високих досягнень управління спорту міста Львова, МСМК України з художньої гімнастики, фіналістка Ігор ХХІХ Олімпіади у групових вправах, учасниця програми МОК "Юний лідер", членкиня Комісії з олімпійської освіти МОК

Enroll