linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Загальна адміністративна процедура

Онлайн-курс ознайомлює слухачів з основами загальної адміністративної процедури відповідно до Закону «Про адміністративну процедуру»

Онлайн-курс ознайомлює слухачів з основами загальної адміністративної процедури відповідно до Закону «Про адміністративну процедуру»


13 червня Президент України підписав Закон «Про адміністративну процедуру» (законопроєкт №3475 від 14.05.2020).

Закон запроваджує загальну адміністративну процедуру, яка заповнить суттєві прогалини в українському законодавстві та сприятиме впорядкуванню різних процедур і правил взаємодії між органами влади та громадянами / бізнесом.

Закон набирає чинності 15 грудня 2023 року, тож до цього часу сотні законів і підзаконних актів підлягатимуть перегляду та приведенню у відповідність до цього Закону.

Цей курс покликаний допомогти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування, суддям адміністративних судів, фахівцям із приватного сектору здобути необхідні знання та підготуватись до майбутніх змін.

Структура курсу

  • Вступ до Закону «Про адміністративну процедуру»;
  • Принципи адміністративної процедури;
  • Суб’єкти Закону «Про адміністративну процедуру»;
  • Початок адміністративного провадження;
  • Підготовка справи до вирішення;
  • Поняття доказів в адміністративному провадженні;
  • Розгляд та вирішення справи;
  • Адміністративний акт: форма, структура, правила чинності;
  • Адміністративне оскарження;
  • Примусове виконання адміністративного акта;
  • Відкликання / визнання недійсним адміністративного акта;
  • Ймовірні колізії зі спеціальними законами та їх вирішення.

Для кращого засвоєння інформації рекомендуємо працювати таким чином:

  • подивитися відео, ознайомитись із текстами до лекцій;
  • переглянути додаткові матеріали, які знаходяться наприкінці текстів;
  • пройти тести, аби отримати сертифікат.

Курс «Загальна адміністративна процедура» – це онлайн-компонент програми підвищення кваліфікації державних службовців. Він передбачає вивчення лекційного матеріалу, виконання тестових завдань, опрацювання реальних кейсів і додаткових ресурсів, а також обговорення на форумі.

Після проходження онлайн-курсу на платформі ви отримаєте 0,2 кредиту ЄКТС, який зараховується державному службовцю, посадовій особі місцевого самоврядування як самоосвіта.

Якщо ви маєте намір поглибити знання за цією програмою, можете продовжити навчання у Вищій школі публічного управління та отримати сертифікат про підвищення кваліфікації обсягом 0,67 кредиту ЄКТС.

Зареєструватися на курс можна буде також через Портал управління знаннями.

Онлайн-курс створено в рамках проєкту «Підтримка комплексної реформи державного управління в Україні» (EU4PAR), який фінансується Європейським Союзом, у партнерстві з Міністерством юстиції України, Національним агентством України з питань державної служби та Вищою школою публічного управління на замовлення Секретаріату Кабінету Міністрів України.



Реформа державного управління КМУ Мін‘юст НАДС ВШПУ Eurasia Foundation Terre des Hommes




Ведучі курсу





Віктор Тимощук

Віктор Тимощук

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ, старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України. Кандидат юридичних наук. Співавтор законів «Про адміністративні послуги», «Про адміністративну процедуру» та низки інших актів у сфері публічного адміністрування. Автор та співавтор понад 100 аналітичних і наукових праць.



Ірина Бойко

Ірина Бойко

Експертка з адміністративного права. Кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри адміністративного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Членкиня робочої групи Міністерства юстиції України із розроблення проєкту Закону «Про адміністративну процедуру».

Андрій Школик

Андрій Школик

Професор кафедри адміністративного та фінансового права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Автор понад 130 наукових публікацій з адміністративно-правової тематики. Член кількох робочих груп Міністерства юстиції України з розроблення проєкту Закону «Про адміністративну процедуру».

Євген Школьний

Євген Школьний

Експерт з публічної адміністрації. Кандидат юридичних наук. Досліджує реформування системи надання адміністративних послуг і проблеми впровадження загальної адміністративної процедури в Україні. Автор та співавтор публікацій та аналітичних праць ЦППР із проблематики публічної адміністрації.

Зареєструватися на курс