linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Громадські технології для людей з інвалідністю

Це – інклюзивний онлайн-курс, що розповідає про громадські технології та їх використання для людей з інвалідністю. Лекції супроводжені перекладом жестовою мовою.

Це – інклюзивний онлайн-курс, що розповідає про громадські технології та їх використання для людей з інвалідністю. Лекції супроводжені перекладом жестовою мовою.


Громадські технології (або civic tech) – це технологічні рішення, що спрощують комунікацію між державою, бізнесом і громадськістю. Спеціалізовані вебплатформи, мобільні додатки, чат-боти залучають мешканців до вирішення проблем і допомагають дистанційно взаємодіяти з органами місцевої влади.

З онлайн-курсу ви дізнаєтесь, які civic tech існують, як ними користуватися та що потрібно враховувати при створенні таких технологій для людей з інвалідністю.

На лекціях ви ознайомитеся з історією виникнення civic tech, інструментами електронної демократії, які доступні в Україні, та іншими рішеннями, які сприяють дистанційному вирішенню проблем та висловленню громадянської позиції.

Для кого цей курс?

Курс створений в першу чергу для людей з інвалідністю, зокрема з порушеннями слуху, а також для всіх, хто бажає дізнатися про можливості інструментів civic tech та застосовувати їх.

Мова курсу: українська та українська жестова мова.

Структура курсу

Курс складається з 12 лекцій:

  • Лекція 1. Що таке громадські технології, або civic tech?
  • Лекція 2. Різниця між GovTech (урядові технології) та civic tech
  • Лекція 3. Переваги використання civic tech для людей з інвалідністю
  • Лекція 4. Інформаційна безпека при використанні civic tech
  • Лекція 5. Мапування як civic tech
  • Лекція 6. Електронні петиції для людей з інвалідністю
  • Лекція 7. Громадський бюджет як civic tech
  • Лекція 8. Електронне консультування з громадськістю
  • Лекція 9. Краудсорсинг як civic tech
  • Лекція 10. Краудфандинг як громадська технологія
  • Лекція 11. Фінансування громадських технологій
  • Лекція 12. Як врахувати потреби людей з інвалідністю при створенні громадських технологій

Для кращого засвоєння матеріалу пропонуємо працювати таким чином:

  • переглянути відео
  • ознайомитись із матеріалами до лекцій
  • пройти тести після кожної лекції, аби отримати сертифікат

Онлайн-курс підготовлено ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “ПАРОСТОК” за підтримки проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу. Думки авторів, викладені у цьому курсі, можуть не співпадати з позицією грантонадавачів.

Прямуємо Разом Фонд Східна Європа Паросток





Ведуча курсу

Марічка Падалко

Марічка Падалко

Телеведуча




Експертки курсу

Ірина Саранча

Ірина Саранча

Керівниця проєкту «Ключ до змін — технології civic tech на допомогу людям з інвалідністю», кандидатка педагогічних наук, експертка з питань соціальної інклюзії, інклюзивних практик, тренерка з інклюзивної освіти, доцентка кафедри психології та соціальної роботи Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, голова правління ГО Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”



Світлана Ілініч

Світлана Ілініч

Кандидатка філологічних наук, тренерка, експертка з інклюзивної комнікації та ефективного навчання.

Оксана Яцюк

Оксана Яцюк

Громадська активістка з Вінниці. Тренерка ІЦ «Майдан Моніторинг» з інформаційної безпеки. Голова Ради ГО «Подільський центр соціальних технологій»

Наталія Зубар

Наталія Зубар

Голова правління Інформаційного центру "Майдан Моніторинг", IT-фахівчиня, фахівчиня з інформаційних технологій і соціальних мереж, провідниця тренінгів з інформаційної безпеки в Україні.

Олена Смірнова

Олена Смірнова

Менеджерка проєкту «Ключ до змін — технології civic tech на допомогу людям з інвалідністю», Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток».

Зареєструватися на курс