linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Skip to main content

Наш парламент: вивчаємо та розуміємо

Онлайн-курс Освітнього центру Верховної Ради України розроблений для школярів 9-11 класів із метою поглиблення знань щодо особливостей діяльності та функцій парламенту України.

Онлайн-курс Освітнього центру Верховної Ради України розроблений для школярів 9-11 класів із метою поглиблення знань щодо особливостей діяльності та функцій парламенту України.


Вітаємо Вас на онлайн-курсі Освітнього центру Верховної Ради України для школярів “Наш парламент: вивчаємо та розуміємо”!

Онлайн-курс буде цікавим для учнів 9-11 класів.

Під час проходження даного курсу Ви:

 • ознайомитеся із загальними засадами та принципами парламентаризму в Україні, структурою та діяльністю Верховної Ради України;
 • поглибите розуміння місця і функцій парламенту у структурі органів державної влади України, можливостей взаємодії громадян з парламентом;
 • усвідомите необхідність взаємодії громадян з парламентом.

Даний курс можна використовувати в освітньому процесі ЗЗСО  під час викладання предмету «Основи правознавства» (9 кл.), інтеграційного курсу «Громадянська освіта» (10 кл.), наприклад, як домашнє завдання.

 

Зміст цього курсу:

 1. Що таке парламент?
 2. Які функції виконує Верховна Рада України?
 3. (не) Повноваження Верховної Ради України
 4. Як та кого ми обираємо до парламенту?
 5. Які повноваження депутата Верховної Ради України?
 6. Яка структура парламенту?
 7. Як працює парламент?
 8. Як пишуть та ухвалюють закони?
 9. Завітай до парламенту в гості
 10. Як тобі взаємодіяти з парламентом?

 

Для кращого засвоєння матеріалу пропонуємо працювати таким чином:

 • переглянути відео
 • ознайомитись із текстами до лекцій
 • переглянути додаткові матеріали, які містяться наприкінці текстів
 • пройти тести, аби отримати сертифікат

 

Онлайн-курс створено в межах Програми USAID RADA, що реалізується Фондом Східна Європа

Ведуча курсу

Вероніка Братусіна

Вероніка Братусіна

Акторка, скрипалька. Має великий досвід зйомок в українських та іншоземних проєктах. Навчається в Київському економіко-правовому ліцеї в економічному класі.

Методолог курсу

Марія Гриньова

Марія Гриньова

Методист науково-методичної лабораторії кафедри освітньої політики КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», тренерка з освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, розвитку громадянських компетентностей, координаторка Одеської обласної школи громадянської партисипації дорослих та молоді «УСі В ДІЇ!», регіональна координаторка Мережі М18 в Одеській області.

Експерти

Володимир Крижанівський

Володимир Крижанівський

Старший консультант Програми USAID RADA. Народний депутат України 1-го скликання. Віце-президент Асоціації народних депутатів України.

Хмельова Ілона

Хмельова Ілона

Експертка з правових питань Програми USAID RADA. Докторка філософії (PhD), членкиня Української асоціації міжнародного права. Авторка численних наукових публікацій.

Марина Терещук

Марина Терещук

Кандидат політичних наук. Керівниця Освітнього центру Верховної Ради України (2019 р.- квітень 2021 р.). Експертка з громадянської просвіти.

Enroll