linkedin behance facebook instagram twitter youtube logo-edx
Перейти до головного змісту

Соціальне шкільне підприємництво

Онлайн-курс розроблений для освітян із метою поглиблення знань щодо соціального шкільного підприємництва та розвитку викладацьких навичок із цієї тематики.

Онлайн-курс розроблений для освітян із метою поглиблення знань щодо соціального шкільного підприємництва та розвитку викладацьких навичок із цієї тематики.


Курс підготовлено для освітян, які хочуть зробити навчальний процес цікавим та практичним, а найголовніше – допомогти учням набути знань та навичок, які допоможуть їм у виборі професійної діяльності.

Викладачі не лише зможуть опанувати практичні інструменти для створення ефективного соціального бізнесу, а й отримають науково-методологічну базу для викладання у своєму закладі курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів 8 (9, 10, 11) класів на основі посібника «Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап», затверджених МОН.

Після проходження курсу учасники зможуть:

  • Проводити уроки із сутності підприємництва, знати різницю між звичайним, соціальним та шкільним підприємництвом та прогнозувати очікувані результати навчання.
  • Розповісти про алгоритм створення соціального шкільного підприємства, включаючи передумови, узгодження діяльності, бізнес-планування та реалізацію.
  • Розробити інтерактивні вправи для уроків із соціального шкільного підприємництва.

Тривалість онлайн-курсу — 4 тижні, 3-5 годин на тиждень.

Для отримання сертифікату про проходження курсу слухачі мають скласти онлайн-тест. Також слухачам пропонується розробити інтерактивну вправу, користуючись інформацією, наданою в межах курсу. У результаті виконання цього завдання сформується база вправ, користуватись якою зможете як ви, так і ваші колеги. Це полегшить підготовку вчителів до уроків, допоможе зробити їх цікавішими. База вправ знаходитиметься у розділі Wiki.

Теми лекцій

Навчальна програма складатиметься з 4 модулів та 12 тем:

Модуль 1: Вступ до соціального шкільного підприємництва

Тема 1. Огляд та логіка курсу, ключові теми програми та посібника
Тема 2. Підприємництво, соціальне підприємництво, соціальне шкільне підприємництво
Тема 3. Приклади соціальних шкільних підприємств у світі та Україні

Модуль 2: Специфіка викладання курсу “Соціальне шкільне підприємництво”

Тема 4. Необхідні навички та вміння для вчителя, формування очікуваних результатів навчання
Тема 5. Важливість інтерактивних вправ у викладанні та підходи до їх розробки

Модуль 3: Підприємництво і сучасна освіта

Тема 6. Формування життєво необхідних навичок учнів
Тема 7. Інтеграція в освітній процес
Тема 8. Роль куратора і наставників

Модуль 4: Алгоритм створення соціального шкільного підприємства: підходи до викладання

Тема 9. Передумови
Тема 10. Узгодження діяльності
Тема 11. Бізнес-планування
Тема 12. Реалізація

Викладачі курсу

Артем Корнецький

Артем Корнецький

Кандидат економічних наук, доцент, співзасновник та керівник громадської організації «School of ME», доцент Українського католицького університету

Віктор Конопкін

Віктор Конопкін

Операційний директор громадської організації «School of ME»

Олена Кучерук

Олена Кучерук

Співзасновниця громадської організації «Молодіжний рух «Шифт», засновниця школи підприємництва для підлітків «IdeaShift», керівниця Арт-коворкінгу в Краматорську

Інеса Беспалко

Інеса Беспалко

Вчителька фінансової грамотності, менторка із соціального шкільного підприємництва, тренерка гри-тренінгу «Життєвий капітал», амбасадорка «Національного проєкту з фінансової грамотності»

Сергій Дятленко

Сергій Дятленко

Експерт із питань шкільної освіти та децентралізації в освіті

Іван Савицький

Іван Савицький

Співвласник та виконавчий директор львівської майстерні «Зробив Тато», співзасновник громадської організації «Освіта для успіху», експерт із неформальної освіти

Анна Гладка

Анна Гладка

юристка, тренерка з соціального підприємництва, проєктна менеджерка, менторка соціальних підприємців

Проєкт «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва в Івано-Франківській, Житомирській та Донецькій областях», що впроваджується Фонд Східна Європа спільно з німецькою неурядовою організацією Kinderhilfswerk ChildFund Deutschland за фінансової підтримки German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ). Детальніше про проєкт: http://SSE.eef.org.ua/

Зареєструватися на курс